Marka
Marka
ALCAN Hakkında
Referanslar
İletişim
Marka Tescili
Marka Yönetimi
Markalar
Marka ismi
Marka Nedir
Marka Tescil
Marka Sorgulama
Marka Hukuku
Marka Koruma
Marka Stratejileri
Tanınmış Marka
Marka Olmak
Satılık Markalar
Prensiplerimiz
Hizmetlerimiz
Neden ALCAN?
Alcan Marka
Marka Koruma

Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka Tescili için Tıklayın

Marka isim Önerilerimiz için Tıklayın Yurtdışı Marka Tescilinin Önemi için Tıklayın
Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka Stratejileri için Tıklayın Marka Gazetesi'nde Tanıtım için Tıklayın Markalaşmanın Avantajları için Tıklayın

Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka izleme ve Koruma 

Marka sahibi, (kendi pazarında) yaptığı çalışmaların dışında markasının bir benzerinin ortaya çıkmasını, özellikle benzer markanın Türk Patent Enstitüsündeki tescil başvurularını tespit edip gerekli müdahaleleri yapmak ve tescili engellemek durumundadır.  Bu işlemleri normal şartlarda her ay yayınlanan aylık resmi markalar bültenine abone olup, ayda ortalama 5000 markayı teker teker inceleyip, benzer olanları tespit edip itiraz edebileceği gibi, tescil sonrası Markanın Korunması hususunda bizden danışmanlık hizmeti de alabilir. İzlenmeyen ve sonrasında tescil edilen markanın iptali için yıllar sürecek ve son derece maliyetli dava süreçleri yaşamamanız için marka izleme danışmanlığı almanızı tavsiye ederiz.


- Markamı koruma altına almak istiyorum -
 

Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması


Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması İşletmeler
ihracat yapıyorlarsa veya ileride markalarını yurt dışında kullanmak veya kullandırmak (lisans vermek) istiyorlarsa markalarını yurt dışında da koruma altına almalıdırlar. Bunun için Türkiye'nin de üye olduğu Madrid Protokülünden yararlanmalı veya diğer yurt dışı tescil imkanlarını kullanmalıdır.

Markalar devir edilebilir, lisansla kullandırılabilir (kiralanabilir), veraset ile varislere aktarılabilir, hacz olunabilir ve rehin edilebilirler.

Markanızın tescil edilmiş olması taklit edilemeyeceği veya marka hakkının ihlal edilemeyeceği anlamını taşımıyor. Markanızın taklidi her an ortaya çıkabilir. Koruma altına alınan markanızın mutlaka takip edilmesi de gerekiyor. 

ALCAN Patent; düzenli inceleme ve taramalar neticesinde yazım veya ses benzerlikleri olan marka başvurularını tespit ederek TPE'ye itirazda bulunmakta ve haksız tescili engellemektedir.

Yıllarca emek vererek oluşturduğunuz, firmanızı rakiplerinizden farklı kılan ve büyük çabalarla yurtdışına açtığınız markanız taklit tehlikesiyle karşı karşıya olabilir.

Buna engel olmak için yurtdışında da markanızın tescilinden sonra markanın söz konusu ülkelerde de izlenmesi gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.


Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka Koruma Süresi

Tescil edilen markalar 10 yıl süreyle korunur. Onuncu yılda markalar yenilenebilir ve marka sahibi firma yaşadığı sürece (markanın da yaşaması istenirse) 10 yılda bir yenilenerek koruması süresiz olarak uzatılabilir.
Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması
Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması Marka Koruma, Markanın Korunması, Markaların Korunması

10101010110000001100110010000000100000001100110011000000110011001000100010100000101000001100000010100000111111111000100010000000
MarkaALCAN HakkındaReferanslarİletişim